NEVDA iš Ukrainos nesitraukia: vietinams esame moralinis palaikymas

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, šioje šalyje veikianti Lietuvos informacinių technologijų (IT) bendrovė „Nevda“ veiklos ten nutraukti neskuba. Įmonės atstovas sako, kad tai svarbu ne tik jai, bet ir vietos žmonėms.

„Veikla Ukrainoje vykdoma, akylai stebime situaciją, ji šiuo metu jautri ir sunki, esame susirūpinę dėl ten esančių lojalių savo darbuotojų ir partnerių. Esminiai sprendimai nepriimti, tikimės geriausio“, – penktadienį BNS sakė „Nevda“ projektų direktorius Paulius Jonikas. Anot jo, bendrovė Ukrainoje per beveik ketverius metus investavo kelis milijonus eurų, jos įmonės „IT PRO“ biurai veikia Kijeve ir Poltavoje, kur dirba 8 žmonės bei daug partnerių. Lietuviško verslo veikla Ukrainoje, pasak P.Joniko, yra morališkai svarbi vietiniams. „Vakar (ketvirtadienį – BNS) pervedėme darbuotojams atlyginimus, jie yra įdarbinti, nesame nieko uždarę, nenorime daryti skubotų sprendimų, norime ten išlikti, Ukraina mums yra svarbi rinka, svarbūs žmonės, labai juos vertiname. Vien tai, kad vakariečiai teikia bent nedidelius užsakymus, ukrainiečiams yra didžiulis moralinis palaikymas. Nutraukti viską ir palikti nėra tikslo, tikime sveiku protu“, – BNS sakė P.Jonikas.

Ukrainoje, be vietos personalo, nuolat dirba ir darbuotojai iš Lietuvos, vienas jų – Egidijus Gaidamavičius, automobiliu bandantis pasiekti Lenkiją, sakė, kad Ukrainoje įmonės įdiegta įranga veikia, tačiau yra grėsmė, kad darbas nueis perniek.

„Tai, ką įdiegėme – elektroninio dienyno analogas – veikia, tačiau trejų metų darbas gali nueiti šuniui ant uodegos. Atėjome čia, nes tai buvo perspektyvi, auganti rinka“, – BNS kalbėjo E.Gaidamavičius. Penktadienį apie stabdomą gamybą Ukrainoje esančioje gofruotojo kartono gamybos įmonėje „Mena Pak“ pranešė medžio plaušo plokščių, kartono bei higieninio popieriaus gamybos grupė „Grigeo“. Į „Novus“ prekybos tinklą Ukrainoje investavusios Lietuvos bendrovės „Consul Trade House“ direktorius Gintautas Pavalkis BNS sakė, kad „nėra ką komentuoti, vyksta karas ir tiek“.

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/bendroves/nevda-is-ukrainos-nesitraukia-vietinams-esame-moralinis-palaikymas-663-1646816